خدمات تجزيه و تحليل داده و طراحی سيستم

در عصر فناوري اطلاعات و ارتباطات که چند دهه از عمر آن سپري شده است، تحولاتي وسيع در زمينه بکارگيري سيستم‌هاي اطلاعاتي و سازمان‌دهي فعاليتهاي بنگاه هاي اقتصادي با استفاده از IT رخ داده است.
موسسات تجاري و اقتصادی در عرصه رقابت و سودآوري، از يك سو با ارائه خدمات و محصولات با کيفيت مطلوب، ارايه به موقع كالا و خدمات، پشتيباني مداوم و مؤثر و از سوي ديگر با تطبيق فرآيندهاي عملياتي و رويه هاي سازمان با "نيازهاي مشتري و تغييرات سريع و رو به رشد بازار" مي‌توانند موفقيت خود را تضمين نمايند.
مديريت فرآيندهای کسب و کار، به عنوان راهکاری جهت افزايش کارايي، اثربخشی و قابليت اطمينان فرآيندهای کسب و کار سازمان، از طريق تدوين، مدل‌سازی و شبيه‌سازی آنها قبل از مکانيزاسيون فعاليت‌های سازمان انجام می‌‌پذيرد.
مديريت فرآيندهاي کسب وکار به منظور تحليل، طراحی، مدلسازي، مکانيزاسيون، سنجش، کنترل و بهينه سازي فرآيندهاي کسب وکار در سازمان انجام می‌شود.
دستیابی به نرم افزارهای کارا و با کیفیت مناسب و پاسخگوی همه نیازهای موجود، برخلاف ظاهر ساده آن، کاری بس دشوار است. با توجه به حجم زیادی از نرم افزارهای کاربردی در زمینه های مختلف حسابداری، انبارداری، حقوق و دستمزد، اتوماسیون اداری، اتوماسیون صنعتی، گردش کار، مدیریت اطلاعات، مدیریت منابع انسانی و ... که هریک با توجه به زمینه تخصصی نرم افزار دارای مزایا و معایبی هستند، همواره نیاز به تولید نرم افزار برحسب نیازهای فعلی مجموعه شما و سفارشی کردن قابلیتهای استاندارد نرم افزارهای موجود از موارد اجتناب ناپذیر در صنعت نرم افزار بوده است.
تولید نرم افزار فرآیندی است که در صورت عدم مبتنی بودن بر فرآیندهای مهندسی نرم افزار ، نه تنها از مسیر اصلی خود که دستیابی به یک نرم افزار کارآمد جهت مدیریت امور در نظر گرفته شده می باشد، دور می شویم ، بلکه مشکلات مجموعه ، نسبت به حالت سنتی، گاهی تا چندین برابر افزایش می یابد. از طرفی نگهداری نرم افزار که همواره یکی از مهمترین خدماتی است که باید به مشتری ارائه شود، به سختی انجام شده و در پاره ای از مواقع غیر ممکن می شود.
تحلیل و طراحی دقیق و مبتنی بر بررسی نیازهای مشتری اولین گام و مهمترین گام در فرآند تولید و توسعه نرم افزار می باشد. این تحلیل و طراحی باید بگونه ای انجام شود که نیازهایی که مشتری به علل مختلف از قبیل عدم آشنایی با سیستم های نرم افزاری با آنها برخورد نداشته است و تولید کننده نرم افزار به علت عدم آشنایی با فرآیند کاری مشتری شناختی نسبت به آن نداشته است، به راحتی ، در طی زمانی کوتاه و با هزینه کم قابل تعبیه در سیستم باشد.
انتخاب بستر مناسب جهت تولید نرم افزار یکی دیگر از گامهای اساسی در تولید نرم افزار می باشد. انتخاب زبانهای برنامه نویسی مناسب و به روز، تکنیکهای پیشرفته ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات ، نوع پایگاه داده ای مورد استفاده در تولید و ... همگی از عوامل تاثیر گذار در محصول تولید شده می باشند. شرکت سيستم های يکپارچه سافت تکنیک با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا جهت تولید نرم افزارهای کاربردی و مبتنی بر پایگاه داده و منطبق با اصول مهندسی نرم افزار ، آماده ارائه همکاری جهت تولید و توسعه نرم افزار در زمینه های مختلف می باشد

گام‌های اجرايي:
1. تدوين فرآيند:تمامی‌‌ فرآيندهای کاری موجود سازمان در سطح کلان و سيستمی‌‌ در اين گام تدوين می‌‌گردند، بدين نحو که در ابتدا يک تصوير کلی (پازل عملکرد سازمان) از عملکردها و يا فرآيندهای سازمان ترسيم و سپس فرآيندهای کاری موجود سازمان توصيف می‌‌گردند.
2. دسته بندی فرآيندهای سازمان
3. ترسيم نقشه فرآيندهای سازمان: در اين گام فرآيندهای آناليز شده در دسته بندی‌های استاندارد در قالب "زنجيره ارزش سازمان" ترسيم می‌گردند.
4. مدلسازی فرآيند:هدف از مدلسازي فرآيندهاي کاري يک سازمان، ايجاد يک زبان مشترک مفهومي (مبتني بر استاندارد) و ساده (در قالب اشکال گرافيکي که هم حجم کمتري دارند و هم براحتي توسط کاربر قابل درک هستند)، بين مديران و کارشناسان سازمان، و تحليلگران سيستمي مي باشد.
5. اجرا و اعتبارسنجی فرآيند:در روش سنتي، براي سنجش عملکرد بخشهاي مختلف سازمان، بايستي بخشهاي سازمان در يک بازه زماني تقريبأ بلند مدت فعاليت کنند و نتايج حاصله از فعاليت آنها مبناي ارزيابي قرار گيرد. اما در روش مدلسازی، فرآيندهاي کسب وکار در يک سيستم مکانيزه بصورت مجازی و دقيقاً مشابه با فعاليتهاي واقعي در محيط مجازی اجراء و اعتبارسنجی می‌شوند.
6. الگوبرداری
7. اصلاح و طراحی مجدد فرآيند
8. شبيه سازی سازمان:در اين گام براساس "فرآيندهای مطلوب" طراحی شده، سازمان در يک دوره مجازی شبيه‌سازی شده و گزارشات حاصل از عملکرد فرآيندهای سازمان در شرايط مطابق با محيط واقعی، ارائه می‌گردند.
9. آناليز عملکرد فرآيندهای شبيه سازی شده

خدمات برنامه نويسی تحت وب

در این بخش به ارائه راه حلهای واحد طراحی وب سافت تکنیک سيستم برای طراحی و راه اندازی وب سایت ها و پورتال های اطلاع رسانی می پردازیم. واحد طراحی وب شرکت سافت تکنیک سيستم با بیش از 7 سال سابقه در طراحی وب سایت ها و پورتال های اطلاع رسانی مجری پروژه های بزرگی بوده است. (برای مشاهده پروژه های انجام شده به بخش پروژه ها مراجعه کنید) از جمله راه حلهای واحد طراحی وب شرکت سافت تکنیک سيستم در طراحی سایت و راه اندازی پورتال ها، راه حل مبتنی بر نرم افزار NicCms است. NicCms با بهره مندی از تجربه پنجساله در ساخت و نگهداری و پشتیبانی به عنوان نرم افزار کنترل محتوا و نگهداری بسیاری از وب سایت ها و پورتال ها مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از نقاط قوت NicCms در مقایسه با بسیاری از نرم افزارهای مشابه موجود در بازار این است که تولید این نرم افزار از A تا Z در طی سه سال در سافت تکنیک سيستم صورت گرفته است و فارسی شده نرم افزارهای آماده خارجی نمی باشد، لذا معایب و محدودیتهایی همچون امکان سفارشی سازی، توسعه، پشتیبانی و ملاحظات حفاظتی (که از عمده دغدغه ها و خواسته های اکثر مشتریان می باشد) را ندارد و می تواند به عنوان بستری مناسب و مطمئن برای یک فعالیت بلند مدت مورد استفاده قرار گیرد.

خدمات طراحی گرافيک وب

با توجه به اهمیت رابط گرافیکی وب سایت و حساسیتهایی که در مورد طراحی و کارکرد آن وجود دارد، سافت تکنیک سيستم روال ویژه ای برای رسیدن به بیشینه رضایت مشتری در این مورد در نظر گرفته است. در روال سافت تکنیک سيستم متناسب با نوع کسب و کار مشتری، 3 تا 5 طرح گرافیکی بوسیله "وب گرافیستهای" شرکت آماده می­گردد. این طرحها به مشتری جهت بررسی و نظردهی ارائه می گردند. طرحهای ارائه شده، به نحوی طراحی می شوند، تا با بازخوردی که بر اساس آنها به دست می آید، نوع نگاه مشتری در مورد رنگ و فرم وب سایت بدست آید. در نهایت پس از اعمال نظرات و در یک تعامل پویا با مشتری طرح گرافیکی نهایی وب سایت طراحی می گردد. این طرح برای اجرا به واحد برنامه سازی سافت تکنیک سيستم ارجاع می گردد. در واحد برنامه سازی طرح گرافیک وب سایت جهت نصب در نرم افزار مدیریت پویای وب سایت برش خورده و نصب می گردند. کلیه استانداردهای وب در این مرحله رعایت خواهند شد. در نهایت اطلاعات مشتری متناسب با نقشه وب سایت، در سایت قرار داده می شوند و کارهای نهایی جهت نصب برنامه ها در میزبان وب (وب هاستینگ) انجام می گردد. با آزمون و بررسی کار نهایی و رفع اشکالات، و اعمال نظرات نهایی مشتری در وب سایت آنلاین ، کار طراحی سایت (طراحی وب) و راه اندازی آن به پایان می رسد.

خدمات برنامه نويسی سمت کاربر

در حال حاضر شرکت سيستم های يکپارچه سافت تکنیک در زمينه ارائه خدمات برنامه نويسی تحت کاربر(Client) با توجه به سابقه درخشان خود در اين زمينه اقدام به ارائه خدمات در حوزه IT دارد که اين خدمات در محورهاي: ارائه مشاوره درزمينه انتخاب و استقرار سيستم‌هاي نرم‌افزاري مورد نياز برگزاري دوره هاي آموزشي و سمينارهاي تخصصي در موضوعات مختلف اجراء Business Modeling و تهيه RFP نصب و راه اندازي سيستمهاي مالي اداري و اتوماسيون سازماني انجام شده است. اين خدمات به طيف گسترده اي از شرکتها و سازمانهاي دولتي و خصوصي فعال در زمينه خدمات، تجارت، پيمانکاري و توليد ارائه شده است.

خدمات شبکه

با توجه به فراگیر شدن روزافزون شبکه های کامپیوتری، ارایه راهکارهای کارا و مطمئن در طراحی شبکه ها امری اجتناب ناپذیر میباشد. شرکت سيستم های يکپارچه سافت تکنیک با بهره گیری از نیروی متخصص در امر شبکه، آماده ی ارایه خدمات شبکه به شرکتها و سازمانها میباشد.

خدمات این شرکت عبارتند از:
1) خدمات سخت افزاری
نصب و راه اندازی شبکه های کابلی و بی سیم
برقراری ارتباط اینترنت به صورت Point to Point ، Wimax ، Satellite و .... در کلیه نقاط تهران و شهرستانها
پیاده سازی سیستم های Voice Over IP
نصب و راه اندازی سیستم های Firewall
مشاوره در زمینه طراحی و پیاده سازی شبکه
پیاده سازی سرویسهای VPN جهت ارتباط امن میان بخشهای مختلف یک سازمان با یکدیگر
پشتیبانی و مدیریت شبکه

2) خدمات نرم افزاری در زمینه شبکه
راه اندازی سیستم مدیریت اسناد مبتنی بر تکنولوژی مایکروسافت
راه اندازی سیستم های مدیریت پروژه
پیاده سازی پست الکترونیک
پیاده سازی سیستم مدیریت ارتباطات
پیاده سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات مبتی بر استانداردهای BS7799 و ISO
پخش مستقیم انواع مراسم از قبیل کنفرانسها، جشنواره ها و ...یه صورت زنده یا آرشیو بر روی اینترنت
ارایه راه کارهای اختصاصی
آموزش تجربه شرکت سيستم های يکپارچه سافت تکنیک در راه اندازی انواع شبکه های کامپیوتری، اطمینان مشتریان را در رابطه با کیفت و سرعت بالای شبکه تضمین مینماید.

آخرین اخبار

درباره ما

pix

سيستم های يکپارچه سافت تکنیک به عنوان یک شرکت پیشرو در راه اندازی سرویسهای مرتبط با اینترنت به زبان فارسی، ضمن بهره گیری از فناوری روز و با تکیه بر تجربه و تخصص مدیران خود، مفتخر به ارایه طیف وسیعی از خدمات اینترنتی است و با هدف توسعه این سرویس ها و به روز رسانی علمی آنها با شتاب بالایی به سمت آینده گام بر می دارد.

ادامه گفتمان ...